Menu
Total

Zahájení včelařského jara přednáškou o apiterapii

0 Comment


V pátek 21. 4. 2017 v patře obchodu U Kainců proběhla přednáška o apiterapii, kterou pořádal místní včelařský spolek. Na přednášku dorazilo cca 40 zájemců nejen z řad včelařů, ale i laiků, kteří mají o využívání včelích produktů zájem. Navštívili nás i přátelé ze včelařských organizací Šumavské Hoštice, Vlachovo Březí a Volary.

Přednášející, Gabriela Hiklová, je jednatelkou České apiterapeutické společnosti (ČAPIS), která se zabývá přednáškovou činností a s apiterapií má mnoho praktických zkušeností. V prezentaci popsala základní včelí produkty, jako jsou med, pyl, vosk, včelí jed, propolis, mateří kašička a jejich využití. Přednášející zabrousila i do méně známých oblastí léčebných metod např. využívání včelího prostoru k ozáření pitné vody, léčba přítomností včel. Přítomnost včel se využívá při léčbě autistických dětí, na které má pobyt ve včelíně zklidňující účinky. Děti se však nesmí dostat do přímého kontaktu se včelami. Další metodou je léčba včelími žihadly, kdy se pacientům opichují bolestivé klouby nebo přímo akupunkturní body. Do popředí se začíná též dostávat inhalace úlového vzduchu, kdy se pomocí dýchacího aparátu napojeného na úl vdechuje úlový vzduch.

K vidění bylo mnoho fotek, z nichž byly terapeutické účinky prokazatelné. Účastníci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet i praktické využití tělových a ušních svící, které si zájemci po přednášce mohli zakoupit. Atmosféra i prostředí bylo příjemné a většina přítomných se aktivně zapojila do diskuse, jež se protáhla až do pozdních hodin.

Gabriela Hiklová
členka ČAPIS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarPolskiEspañol