Menu
Total

Z akce „DEN POTÉ“ 3.4.2016

0 Comment


Ne, nejednalo se o den, který následoval po kontaktu mimozemských civilizací a ani o katastrofu postihující Zemi, i když by to tak mohlo na první přečtení vypadat. Naše setkání bylo s příslušníky života pozemského a týkalo se hlavně předávání informací a zajímavostí z říše terapie a včel. Jednalo se o den, který navazoval po 2. Apiterapeutickém dni pořádaném Českou apiterapeutickou společností.

Podívejte se teď zpětně s námi „pod pokličku“ akce.

Setkání bylo určeno nikoliv široké veřejnosti (jak tomu bylo den předchozí), ale pouze členům apiterapeutické společnosti, ať již české nebo slovenské. Sešlo se celkem 33 členů.

Harmonogram byl navržen předem, ale o překvapení nebylo nouze, a tak program byl ještě více pestrý, než bylo původně zamýšleno. Akci byl věnovaný celý den, ale i to bylo „málo“. Nadšení pro věc by bylo možno prodloužit i na několik dní, jen cesty jsou daleké, diář každého plný, a tak jsme byli rádi, že alespoň v této míře jsme mohli sdílet svůj čas.

DSC_0224V rámci dne se konala i členská schůze ČAPIS, což je počin věru nelehký, ale díky němuž může společnost fungovat a posouvat se vpřed, neboť právě členové jsou ti, kteří vedou společnosti dále a určují směr, kterým se vydá.

Prvním tématem, na které všichni netrpělivě čekali, bylo dýchání včelího vzduchu a sdílení „jak na to“. Díky tomu, že přítomni byli pouze členové, nejednalo se o nějakou přednášku, ale spíše sdílení dosažených informací či zkušeností. Konzultace určitých postupů. Nastínění spolupráce mezi jednotlivými členy společnosti. Otevření možností pro budoucí vývoj
a zaměření terapeutické sekce ČAPIS.

Toto téma je velice zajímavé již z toho důvodu, že je v současné době velmi populární a diskutované. Zájem o něj roste také proto, že je metodou bezkontaktní. Ale pozor, neznamená to, že nemůže způsobit právě takové problémy, jako jiné kontaktní terapie! V tomto ohledu je právě nutné brát zřetel na odborné a soudobé informace.

DSC_0232Neplánovaně, ale o to s větším nadšením se vloudilo téma medové masáže, které „se přineslo“ z Apiterapeutického dne. Praktická ukázka provázená komentářem a interaktivní možnost konzultace bylo tím pravým, co mnohým chybělo na dni předchozím. Ale tak to také bylo zamýšleno …“Chcete se dozvědět více? Staňte se členy ČAPIS!

Díky zázemí hotelu se vše mohlo odehrávat v pohodlném a klidném prostředí. Součástí byl i oběd, pro který se nemuseli přítomní přesouvat do jiné budovy, stačilo sejít o patro níže. Podmínky prostě skvělé!

Členská schůze ČAPIS proběhla za všímavé přítomnosti zúčastněných a věříme, že každý našel místo a prostor k vyjádření. Osobní setkání je osobní setkání.

Naši členové jsou z celé České republiky, tudíž je setkání naživo v rámci členské schůze velice zajímavé a přínosné pro všechny zúčastněné.

Odpoledne pokračovalo seznámením členů s existencí Rakouské apiterapeutické společnosti. Byly nastíněny oblasti, ve kterých je rakouská společnost aktivní a přiblíženo poslední setkání v rámci její členské schůze, neboť někteří z nás jsou paralelně s českou také členové rakouské společnosti. Ale nejen rakouské společnosti se členství týká - o tom však třeba až na příštím Dnu poté. Díky těmto členům máme výhodu, že tak můžeme být více v kontaktu s tím, co se děje „ve světě“.

V rámci dne nastal čas i na sdílení obsahu přednášek právě z účasti na apiterapeutickém dni v Rakousku. Témata se týkala např. „zeleného propolisu“, „včelí diety“, „mýtů a skutečností kolem alergie“, „správné výživy“ atp. Kdo byl, ten „ví“ 😉

Není divu, že den velmi rychle utekl. A jistě by mnoho členů bylo pro to, aby „byl nafukovací“, ale toto bohužel zajistit neumíme.

Ale na druhou stranu „proč bychom měli chtít“? Je to alespoň výzva a zároveň pozvánka pro Vás, čtenáři těchto řádků, abyste se k nám příští rok přidali! Naše řady jsou otevřené a pokud Vás jen trochu tato tématika zajímá (o čemž nepochybujeme, jelikož jste tady), tak Česká apiterapeutická společnost Vás do svých řad vřele uvítá.

Nebojte se, každý si najdeme to své. Každý můžeme přispět jinak, jako včely v úle … ale právě díky tomu se pak dílo podaří 😉

Děkujeme za pozornost a těšíme se tedy na setkání někdy příště, ať už elektronické nebo (a to ještě raději) osobní.

S přáním krásných dní a nadějí, že apiterapeutická společnost bude vzkvétat třeba právě i díky Vám, Vás zdravíme a přejeme jen dobré.

Markéta Gottvald, DiS.
předsedkyně ČAPIS, z.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarPolskiEspañol