Menu
Total

Uctění 100. výročí úmrtí „otce moderní apiterapie“, Dr. Filipa Terče, a mezinárodní konference ve Kdyni.

0 Comment


Na úvodní fotce zleva: Pedro Perez Gomez (apiterapeut, Madrid, Španělsko), Jan Löffelmann (starosta města Kdyně, ČR), Moisés Asís,JD, PhD, MSW (autor příruček o apiterapii, Miami, USA), Dr. Gregor Pivec (autor knihy Filip Terč, Maribor, Slovinsko), Karl Vogrinčič (apiterapeut, Maribor, Slovinsko). Autor úvodní fotky: Pedro Perez Gomez.

Tak …  a je to za námi.

Zase jeden z víkendů plně věnovaný šíření informací v rámci apiterapie. Kdo neví, a věříme, že takových je minimum, víkend 28. - 29.10.2017 byl věnován apiterapii ve jménu rodáka z Prapořiště, lékaře, “otce moderní apiterapie”, Dr. Filipa Terče.

A my, jak se tomu patří, byli u toho.FilipTerc_700x

Plán víkendu byl jasný, daný předem avizovaným programem, který byl nabitý od pátku do neděle.

Pátek – schůzka u památníku a uctění památky Dr. Filipa Terče ve Kdyni,
sobota – teoretické přednášky zahraničních i našich hostů,
neděle – praktické ukázky.

Sešlo se přes 250 posluchačů, za což jsme vděční, protože to svědčí o tom, že zájem o apiterapii roste. I to je jeden z cílů ČAPIS, jen tak dál!

171028_Mezinarodni_Apiterapeuticka_Konference_Kdyne-103_1600xMožnost setkat se na jednom místě naživo se zástupci apiterapeutického dění ze Slovinska, USA, Španělska, Polska, Slovenska i ČR se jen tak nenaskýtá, tudíž jsme ji využili naplno.

Osobní setkání mj. s autorem monobiografické knihy o Dr. Terčovi, panem Dr. Pivcem, sledování praktické ukázky vpichu včelího žihadla vedeného Pedrem Perézem Gomézem a spoustu dalších zážitků a osobností “zblízka”, bylo odměnou všem, kteří měli možnost přijít a přišli.

Víkend jsme skvěle využili

171028_Mezinarodni_Apiterapeuticka_Konference_Kdyne-110_1600xMy jsme měli možnost ještě “slíznout smetanu” v podobě v kuloárech prohloubených osobních kontaktů, navázání spolupráce, získání různých “předmětů doličných”, a hlavně
v podobě souznění a pozitivní energie, která práci v apiterapii provází.

Děkujeme pořadatelům i všem zúčastněným za možnost být součástí světa, ve kterém včely a lidé mohou žít ve vzájemné lásce. Organizátoři konference (PSNV) odvedli skutečně skvělou práci, které si velmi vážíme.​. Poklona však patří i lidem, kteří zajišťovali catering této akce, oni i jídlo byli prostě skvělí.

171028_Mezinarodni_Apiterapeuticka_Konference_Kdyne-47_1600xMožnost představit se dostala i naše Česká apiterapeutická společnost. Následný přísun zájemců o členství jen potvrdil, že slova padla na úrodnou půdu. Věříme, že nově navázané vztahy posílí náš záměr a přiblíží naše cíle zase o nějaký ten krok blíž.

Byli jste tam také? Pak víte, o čem tady hovoříme.

Neměli jste možnost se zúčastnit, ať už z jakéhokoliv důvodu? Nevadí. Pokud jste naším členem, informace vám neuniknou, jste toho součástí!

Děkujeme všem členům, kteří svou podporou dodávají sílu, energii a prostředky k tomu, že se můžeme hmatatelně posouvat k našim cílům, jako je např. vzdělávací systém v apiterapii
v ČR, ale o tom až zase někdy jindy 😉
Vše může fungovat jen ve vzájemné spolupráci a respektu.

Tak zase příště na viděnou s ostatními nadšenci pro apiterapii.

IMG_2754_700x

Třeba , a berte to jako pozvánku, 20.1.2018 v obci Číměř (Vysočina), kde se sejdeme v živé debatě s jedním z přednášejících, praktickým apiterapeutem, panem Alexandrem Barkovem.

Těšíme se na shledanou!

Markéta Gottvald, DiS.
předsedkyně ČAPIS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarPolskiEspañol