Menu
Total

Mikroapipunktura, aneb trochu jiná akupunktura

0 Comment


Akupunkturu každý z nás zná. Jedná se o léčebnou metodu aplikovanou v rámci tradiční čínské medicíny. Léčba spočívá v napichování speciálních, akupunkturních, bodů na lidském těle, akupunkturními jehličkami.

Ve velmi podobném duchu se používá i mikroapipunktura. Taktéž se jedná o tradiční čínskou medicínu a taktéž využíváme vpichy do lidské kůže. Ovšem ne jehličkami, ale včeličkami. Ano, čtete správně. Mikroapipunktura je druh apiterapie, kdy je včelám odebíráno žihadlo i s jedovým váčkem a následně je použito k mikrovpichům do kůže klienta. Výhodou mikroapipunktury, oproti tradičnímu píchnutí včely, je menší bolestivosta větší efektivnost terapie. Jedno žihadlo se dá použít vícekrát (čímž se redukuje i intenzita a množství aplikovaného jedu) a dá se lépe aplikovat na postižené místo či bod.

O tom, že včelí jed, stejně jako další včelí produkty, je pro člověka blahodárný, není pochyb. Včelí jed zlepšuje prokrvení, má okamžité protizánětlivé účinky, bolest tišící efekt, ovlivňuje hypofýzokortikální systém, zpomaluje růst některých nádorových buněk, ovlivňuje imunitní systém. Záleží samozřejmě na konkrétním klientovi a konkrétním problému, který se řeší. Včelí jed se dá využít nejen v terapii, ale taktéž jako prevence.

Stejně jako v tradiční medicíně, i při mikroapipunktuře je nutné brát v potaz kontraindikace, kterými jsou alergie na včelí bodnutí, cukrovka, poškození ledvin a jater, problémy se srdcem či štítnou žlázou, těhotenství či vážná psychiatrická onemocnění.

Vzhledem k faktu, že každý klient je jedinečný, nelze používání apiterapie či mikroapipunktury zevšeobecnit. Vždy, před zahájením jakékoliv apiterapie či mikroapipunktury, je nutná konzultace s lékařem.

Bc. Andrea Novotná
členka ČAPIS

Pozn: Informace čerpány ze článku MUDr. Jana Gottvalda – „Apisinterapie „z Portugalska“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarPolskiEspañol