Menu
Total

FOTO: „Včelí dětský den“ v Brně spolupořádal ČAPIS

0 Comment


V sobotu odpoledne 4.6.2016 se v Brně Líšni konal Včelí dětský den, který pořádalo Kulturní centrum Líšeň ve spolupráci s Rodinným centrem Pastelka a Saleskem. Děti i jejich rodiče mohli nakouknout pod pokličku, nebo spíš pod plástev, včelího života. Některé děti, ale i mnozí dospělí, se podivovali nad tím, jak jsou pro nás včely důležité a co všechno díky nim jíme a na vlastní oči si tu mnohé z těchto potravin připomněli. Včely ale dokáží vyrobit, či shromažďovat také produkty příznivě působící na zdraví člověka a s nimi se všichni mohli seznámit na apiterapeutickém stanovišti (ČAPIS z.s.) – např. propolis zhojí každé poranění.

Nejvyšší příčku popularity má mezi včelími produkty med a to tak asi zůstane navždy. Ze včelího vosku si mohly děti vyrobit voňavou svíčku. Také měly možnost vyzkoušet svoje smysly a po hmatu se dostat do úlu a nakrmit larvičky. Vytvořily si pěkné papírové včelky i kytičky a na závěr dostaly malou sladkou odměnu.

Velkou atrakcí byl po celou dobu prosklený úl, kde díky ZO Brno Líšeň, si děti mohli bezpečně prohlédnout včelky a najít mezi nimi včelí matku.

Děkujeme všem, kteří přišli a budou společně s námi včely chránit.

Iva Drápelová, členka ČAPIS, z.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschMagyarPolskiEspañol